Маршрут пацієнта, який має позитивний результат тестування на ВІЛ та обирає розпочати лікування

Маршрут пацієнта, який має позитивний результат тестування на ВІЛ та обирає розпочати лікування

  1. Дізнайтеся про свій статус ВІЛ, якщо ви досі його не знаєте. Тестування на антитіла до ВІЛ необхідно проходити регулярно незалежно від того, чи знаходитеся ви в групі ризику, чи мали нещодавно контакти з людиною, яка живе з ВІЛ. Тестування безкоштовне. Його можна пройти у сімейного лікаря, в кабінеті “Довіра” або у КНП “Черкаський обласний спеціалізований медичний центр Черкаської обласної ради, за адресою вул. Нечуя-Левицького, 22. Будь-які результати ваших тестувань закодовані у медичній інформаційній системі, доступ до них має лише ваш лікуючий лікар. За розголошення інформації про ваш стан здоров’я медичні працівники можуть понести кримінальну відповідальність та отримати заборону проводити медичну практику.
  2. Якщо лікар бачить потребу у тому, щоб призначити вам додаткові обстеження, аби визначити наскільки знижений імунітет чи є у вас супутні захворювання, він може це зробити. Зазвичай починати АРВ-терапію можна без додаткових аналізів.
  3. Лікар призначає вам план лікування на основі обстеження. АРВ-терапія може включати в себе як одну, так і дві або три таблетки на день залежно від схеми лікування та того, як давно вірус знаходиться в організмі людини. Разом з АРВ-терапією ви можете ще якийсь час вживати додаткові ліки, що знижують ризик розвитку супутніх захворювань.
  4. Офіційний початок АРВ-терапії стається тоді, коли лікар видає вам комплекс препаратів на перший місяць і ви починаєте прийом ліків. Ліки необхідно приймати щодня приблизно в один зручний для вас час. Дуже важливо не пропускати час прийому ліків — вірус може пристосуватися до компонентів препарату і стати невразливим до них. Так, їх доведеться приймати до кінця життя.
  5. Наступна порція ліків видається на три місяці, і так регулярно. Розмір порцій може варіюватися залежно від наявності препаратів і вашої прихильності до лікування.
Перейти до вмісту