ЯК ПОВОДИТИСЯ З ТВАРИНАМИ, ЩОБ НЕ ІНФІКУВАТИСЯ СКАЗОМ

Наші домашні улюбленці — кішки, собаки, так само як і безпритульні та дикі тварини, можуть переносити сказ — смертельно небезпечну хворобу. Вірус сказу вражає нервову систему і призводить до неминучої смерті, якщо інфікована людина вчасно не отримає курс вакцинації.

Найчастіше сказ передається через укус зараженої тварини, але може також передаватися через контакт зі слиною або іншими біологічними рідинами, особливо якщо ви маєте пошкодження шкіри, навіть незначні.

Дотримуйтеся таких правил, щоб зменшити ризик інфікування сказом.

1. Вакцинуйтеся

Обов’язково вакцинуйте домашніх улюбленців від сказу та інших недуг. Ветеринарний лікар розкаже вам, коли і як часто потрібно щепити вашу тварину. Чітко дотримуйтеся графіку вакцинації. Регулярні відвідування ветеринарного лікаря допоможуть захистити вашу тварину від сказу та інших захворювань.

2. Уникайте контакту з дикими та безпритульними тваринами

Не гладьте, не чіпайте і не годуйте диких тварин з рук, особливо якщо ви помітили дивну поведінку тварини.

Сказ у тварин може мати такі прояви:

  • зміни в поведінці — тварина може стати дуже агресивною або, навпаки, дуже пасивною;
  • зміни у звуках — тварина може видавати незвичайні звуки, довго і збуджено лаяти або вити;
  • зміни в рухах — тварині може бути складно стояти або ходити, її рухи можуть стати дивними, нервовими;
  • слабкість або параліч — тварина може втратити рухливість окремих частин тіла.

Якщо ви помітили будь-які з цих симптомів у вашого домашнього улюбленця, негайно зверніться до ветеринара чи до фахівців територіального органу Держпродспоживслужби. Вони допоможуть зрозуміти, чи свідчать ці симптоми про сказ або про інше захворювання.

3. Обережність під час гри з тваринами

Не грайте із безпритульними або дикими тваринами, чужими тваринами, яких ви нещодавно зустріли. Не дражніть тварин, не переслідуйте їх та не жбурляйте в них речі. Не займайте домашніх улюбленців, коли вони їдять, сплять або годують дитинчат. Не бийте, не штовхайте їх та не кричіть на них.

4. Догляд за травмованими дикими тваринами

Якщо ви підібрали травмовану дику тварину, намагайтеся уникати безпосереднього контакту з нею і негайно звертайтеся до ветеринара. Поранена тварина може покусати чи подряпати вас, заразити сказом або іншою інфекцією.

У системі охорони здоров’я на рівні медзакладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги: вони забезпечені вакцинами, лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються у разі укусів, подряпин, ослинень тваринами; здійснюють первинну обробку; призначають і здійснюють курс антирабічних щеплень за потреби.

Пам’ятайте: час має значення! Не зволікайте зі зверненням до лікаря — від цього може залежати ваше життя!

Перейти до вмісту